top of page

           1961-ben Fábián Ernő középiskolai tanárt nevezik ki igazgatónak. 1962-ben Serban Gheorghe lesz a román tagozat aligazgatója akit 1965-ben Teacă Traian középiskolai tanár vált fel. Dudás János helyett pedig Zsuffa Zoltán lesz 1963 szeptember 1-től aligazgató, közbeni aligazgatók számának növekedésével újabb aligazgatókat neveznek ki rövid ideig .1966-67-es tanévben a fiatalon elhunyt Csép Ödönt és Tóth Géza tanárokat illetve György Mária tanítónőt nevezik ki. 1969 ősszén Szigeti Albert tanárt nevezik ki a líceum igazgatójává az aligazgatói állások csökkentésével pedig  csak Teacă Traian marad aligazgatónak. 1969-1970 között felépült a korszerű tornaterem  megyénk első modern tornaterme volt. Megkezdődött a sportbázis újraépítése ami egy aszfaltozott kézilabda, salakos futópályából, ugrógödörből  és egy nyitott hideg vizes 25 x 10 m-es úszómedencéből áll. Mindezeket Szigeti Albert irányításával tanerők és a tanulók építették szülőbizottsági színi és más kultúr csoportok az összi burgonyaszedés bevételei-ből. 1977-ben megszerezte az iskola az új három emeletes épületet véglegesen megoldva a diákotthon problémályát. Az oktatás modernizálása érdekében bevezettük a kabinet rendszerű oktatást, tovább fejlesztettük a meglévő laboratóriumokat, így iskolánk rendelkezett két fizikai laboratóriummal, kémiai természet tudományi ,audio-vizuális teremmel román és anyanyelvi, térsadalom tudományi, matemati-kai és rajz szakteremmel.

         A 70-es években a megyei hatóságok az iskolában folyó oktató nevelői munka elismeréseként 1974-ben és 1975-ben „minta liceum” cimmel tűntette ki intézményünket. A 70-es évek közepére Kovászna iskolaváros lett a hajdani egy majd 1875-től 10 tanító helyett 135 a tanerők létszáma. Ebből 62 tanár, 3 mérnők tanár 28 tanító 30 óvónő és 7 oktatómester tanít  2467 gyermeket. Amely-ből 1940 iskolás 529 pedig óvodás. A múlt század 400 tanulójával szemben. Az oktatási intézmények közül leg jelentősebb az Ipari Líceum, ahol 1117 tanuló tanul összesen 36 osztályban. Amelyek a következőképpen oszlanak meg :

    Elemi tagozat (I-IV) 12 osztály 374 tanulóval

    Gimnáziumi tagozat 9 osztály 270 tanulóval

    Líceumi tagozat (IX-XII ) 15 osztály 473 tanuló

       1978-ban ünnepelte iskolánk a kovásznai oktatás 400 éves évfordulóját. Az évforduló megünneplése érdekében Könczey Jenő történelem tanár elkészítette az iskola történetét tartalmazó tanulmányt(ennek a dolgozatnak eredeti változatát) a terv az volt, hogy az iskola évkönyvet ad ki de a megyei pártbizottságtól erre engedélyt nem kapott. Csak a Megyei Tükör” mellékletében a „Forum” 1978 júliusában jelent meg rövidített változata.(Könczey Jenő: 400 éves a kovásznai oktatás). Az agilis Szigeti Albert iskola igazgató jó szervező munkájának és lelkesedésének eredményeként nagyszabású ünnepséget szervezett az iskola tantestülete  a 400 éves évforduló méltó megünneplése érdekében.  Az ünnepséget nagyszabású kultúrműsor követte. (Az iskola ének-kara, tánccsoport, szavalatok). Az iskola tornatermében a tanulók gyakorlati tevékenységeinek eredményeiből nagyszabású kiállítást szerveztek ahol bútorok, gépek, népművészeti varrottasok, szö-nyegek tanulók rajzai. Német Tamás ,Hegyeli Károly, Szász Sándor, Gocz Benedek oktatómesterek és Gazdáné Olosz Ella rajztanárnő tanítványainak alkotásaiból. Ugyan csak az iskola főépülete elé a 400 éves évfordulót jelképező emlékművet emelt az iskola ugyancsak Gazdáné Olosz Ella tervei alapján Palkó Imre mester tanítványainak kivitelezésével 1978 szeptemberétől Szigeti Albertet -mivel már 8 éve– igazgató legsikeresebb igazgatói tevékenységének csúcsán leváltották és helyette Papp Irma kémia szakos tanár lett az iskola igazgatója egészen 1986-ig, aligazgató továbbra is Teacă Traian maradt egészen nyugdíjazásáig.

Naptár

Térkép

Sulihírek

Február

 

 

bottom of page