top of page

         Az 1990-es években Gazda József mellé Molnár János is csatlakozott majd átvette a színjátszó kör irányítását, új modern rendezési elvek hozzáértő alkalmazásával az országos diák színjátszó versenyen többször első díjjal jutalmazták előadásaikat.

         A zenei vonatkozásban szintén hagyományosok voltak az ének versenyek „Édesanyám rózsafája” a legjobb népdalénekesek gyakran szerepeltek az iskolai ünnepségeken és irodalmi öszeállításokon. Általában 100-110 tagú gimnazista (V-VIII) oszályos tanulókból álló énekkar működött Csorja Ferenc majd Balázs Zoltán tanárok vezetésével. A líceumi énekkar 1977-ig (míg volt zenei oktatás a középiskolában) négyszólamú vegyes karként működött, s ugyan csak resztvett a helyi és megyei versenyeken. 1973-ban Marosvásárhelyen országos IV., 1975-ben Brassó-ban zónai III. helyezést ért el.

         Az 1989 es fordulat után kialakult szabadabb légkör kedvezett az anyaországgal és az utód államok magyarságával való kapcsolat ápolására, illetve a nyugat európai utazásokra. Cseh Béla zenetanár által létrehozott     „Tiszta szív„ énekkar több külföldi turnét valósított meg: Magyarország, Hollandia, Németország, Ausztria, Olaszország, Franciaország. Többek között énekeltek Strassburgban az európai parlamentben, a Vatikánban,  ahol II János Pál is fogatta őket és neki is énekeltek. Természetesen a kovásznai rendezvényeken a Kőrösi Csoma Sándor napokon, iskola ünnepségeken, egyházi ünnepek állandó résztvevői is. A kovásznai kórusok vetélkedőinek rangotadó állandó résztvevője. 

 

Naptár

Térkép

Sulihírek

Február

 

 

bottom of page